عینک آفتابی

بهترین عینک آفتابی

بهترین عینک آفتابی
بهترین عینک آفتابی دنیا رو داشتم خوب به چه دردی می‌خوره! اصلا اونایی که پول قشنگ شونو میدن دو تا پنجره جلوی چشمشون نصب کنن نمیدونن چطور خرجش کنن. خوب باید بگم در اشتباهید نه اونا پول اضافی ندارن بلکه دارن از صدها برابر پول اضافی که بعدا خرج کنن جلوگیری بشه. مهمترین مزیت استفاده از عینک آفتابی این است که از چشمان شما در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) محافظت می کند. اشعه ماوراء بنفش می تواند اثرات مضری بر روی پلک، قرنیه، عدسی و شبکیه داشته باشد. پس به جای درمان در آینده همین امروز محافظت رو شروع کنیم.
هنگام استراحت، دویدن، پیاده‌روی یا کار کردن با رایانه در بیرون از خانه، باید از چشم خودمان محافظت کنید. عینک آفتابی که باید برای هر زمانی از سال آنها از چشمان شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کنند و احتمال بیماری هایی مانند آب مروارید و دژنراسیون ماکولا را کاهش می دهند. آنها همچنین خستگی چشم را در زمانی که بیرون روشن است کاهش می‌دهند و تابش خیره کننده در هنگام رانندگی را از بین می‌برند. به علاوه، آنها به محافظت از چشمان شما در برابر باد، باران و زباله های پرواز کمک می کنند. بهتر است با بررسی شرایط خرید عینک آفتابی شروع کنیم.

چه زمانی چشمان خود را محافظت کنیم ؟

آیا فقط در روزهای آفتابی تابستان از عینک آفتابی استفاده می کنید؟ اگر اینطور باشه دشمنیه با چشم خودتونه؟ دکتر لوین می گوید عینک آفتابی در تمام طول سال ضروری است. او می‌گوید: «چه زمستان یا تابستان، ابری یا آفتابی باشد، همیشه در معرض اشعه ماوراء بنفش هستید. محافظت عینک آفتابی از چشم به ویژه اگر روی آب یا نزدیکش هستید هم مهمه. او می‌گوید: «نه تنها وقتی در معرض مستقیم خورشید قرار می‌گیرید، بلکه نور منعکس شده از آب نیز مهم است.

برای انتخاب بهترین عینک آفتابی 

عینک آفتابی مثله کفشه : عینک آفتابی عملکرد ارزشمندی داره اما می توانند نه تنها از بدن محافظت کنند. بلکه تیپ افراد رو هم خیلی عوض کنه و مکمل لباسشون باشه. اولا باید از چشم در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنه. پس ما الان دو تا موضوع رو پیش رو داریم هم محافظت هم مد و فشن!

پس اولا ببینیم از لحاظ طبی کدوم خوبه

  • 100 درصد محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش. این بدان معنی است که جفت شما تمام اشعه های مضر UV را که می تواند به چشم شما آسیب برساند، فیلتر می کند.
  • پلاریزه باشه این ویژگی اختیاری تابش مستقیم رو را کاهش بده، که می تونه برای چشم شما راحت تر باشه.
  • رنگ عینک دکتر لوین می گوید عینک آفتابی هر رنگی است فقط مطمئن باشید که برچسب محافظت 100 درصدی در برابر اشعه ماوراء بنفش داره.
  • قیمت مطمئنا مهم است اما اگه روراست باشیم و به دور از ماجرای فروش بیشتر و سر در گم کردن مشتری برای پول. واقعیت اینه که ارزش پولی ضامن کیفیت و محافظت عینک آفتابی نیست. بلگه میزان محافظت لنز و کیفیت مواد سازندش خیلی مهمتر از قیمت هستش. البته معمولا برندهای معروف و فروشگاههای معتبر مطمئنا خرید بهتری رو تضمین میکنه.
  • هنگام خرید عینک آفتابی به مقاومتش در برابر ضربه هم میتونید توجه کنید و از فروشنده راهنمائی بگیرید.

مشخصات عینک رو راحت بخونید و درست بخرید !

برای انتخاب بهترین عینک آفتابی خیلی مهم هست بتونی مشخصاتش رو بخونی پس بیا چندتا نکته رو ببین ضرر که نداره :

معمولا عینکها برای نوشتن مشخصات یک استاندارد جهانی دارند و به ترتیب

  1. طول دسته؛
  2. اندازه پل بینی؛
  3. اندازه عدسی؛
  4. در بیشتر موارد نام مدل تولیدی خواهد بود؛

بهترین عینک آفتابی

البته بعضی از مدلها رو عدسی نام خود را می‌نویسند ولی بیشتر رو دسته مقابل مشخصات میتوانید نام برند و کشور سازنده را بیابید.

 انتخاب فرم درست صورت

هنگامی که به دنبال بهترین عینک آفتابی هستیم، ممکنه ابتدا به انتخاب زیبایی شناسی اون متمایل بشیم، اما نقطه خوبی برای شروع این است که بفهمید چه فرم چهره ای دارید. آیا صورت گرد، مستطیل شکل، صورت قلبی یا بیضی شکل دارید؟ برای اینکه انتخاب درستی داشته باشیم، روبروی آینه بایستید و با یک رژ لب یا ماژیک دورتادور صورت خود یک خط بکشید. از رو همین خطوط به راحتی شکل اصلی را خواهید یافت البته اگر مطلب کامل همراه با جدول انتخاب فریم عینک آفتابی را می خواهید. کافی است به صفحه انواع عینک آفتابی یه سر بزنید البته در مورد فریم ادامه مطلب کمی توضیح می‌ذهیم! بهترین عینک آفتابی همان است که به شما احساس عالی بدهد.

انتخاب شکل فریم نسبت به صورت

صورت مربعی

صورت مربعی اغلب با خط فک قوی، پیشانی پهن و چانه و گونه های پهن مشخص می شود. عرض و طول صورت تقریباً برابر است. فریم ها باید طوری انتخاب شوند که صورت بلندتر به نظر برسد و زوایای مربعی صورت نرم شود. قاب هایی را انتخاب کنید که کمی خمیده باشند (مانند شکل بیضی) و دارای حالت افقی بیشتری نسبت به عمودی باشند.

صورت بیضی شکل

صورت بیضی شکل با نسبت های متعادل آن قابل شناسایی است. پیشانی کمی پهن تر از چانه است و استخوان گونه بلندتر است. قاب ها باید نسبت های طبیعی بیضی را تکمیل کنند. فریم هایی را انتخاب کنید که عریض باشند یا از بیشترین عرض  صورت پهن‌تر باشند و بر خط ابرو منطبق باشند. اغلب، اشکال الماسی یا مستطیلی برای اشکال بیضی بهتر روی صورت می‌نشینند.

صورت لوزی 

چهره لوزی شکل که فاصله گونه‌ها نصف ارتفاع صورت است. خلبانی، گرد، بیضی و گربه‌ای بهترین شکل قابها هستند برای این صورتها.

مستطیلی

نسبتاً شبیه به شکل بیضی است. تقریبا همه شکل‌های فریم با این شکل صورت ست می‌شوند.

صورت گرد

یک صورت گرد یا کامل با داشتن عرض و طول یکسان مشخص می شود. برای صورت‌های گرد. بهترین عینک آفتابی برای شما خلبانی، مستطیل، مربع و پروانه‌ای هستند.

صورت قلبی شکل 

صورت قلبی شکل شبیه قلب یا مثلثی است که نقطه آن رو به پایین است. پیشانی بسیار پهن و گونه ها بلند است در حالی که صورت به سمت چانه باریک می شود. با انتخاب فریم هایی چون خلبانی، ویفری، گرد، چند ضلعی، مستطیل، مربع یا پروانه‌ای تغییر حتما احساس میشه.

صورت مثلثی رو به پایین

صورت مثلثی رو به پایین دارای پیشانی باریک تر با گونه های پر و چانه پهن است. برای جبران چانه پهن، فریم هایی را انتخاب کنید که در بالا باز شوند. انتخاب های عالی شامل قاب هایی است که دارای لهجه های رنگی سنگین و جزئیات در قسمت بالای قاب هستند. شکل‌های چشم گربه‌ای نیز برای افزودن عرض و تأکید بر قسمت باریک بالای صورت به خوبی کار می‌کنند.

انتخاب عدسی

حالا بیایید به سراغ چیزی برویم که به همان اندازه مد است و نیست. لنزها از لحاظ ظاهری وقتی به رنگ یا اندازه آنها توجه کنیم خیلی مهم میشوند. البته معمولا عدسی آفتابی سیاه یا هایلایت را انتخاب می‌کنیم ولی این همیشگی نیست! چرا؟ خیلی ساده چون بعضی از چشمها با این رنگ راحت نیست، پس باید چند عدسی را تست کنیم و بینیم زیر آفتاب یا انعکاس نور آیا چشم ما آرامش دارد یا نه. ولی از لحاظ مد و فشن به رنگ لباس، پیراهن، مانتو یا حتی روسری هم توجه می‌کنیم.برای انتخاب رنگ مناسب عدسی و کنکاش تخصصی باید به مطلب عدسی عینک آفتابی مراجعه کنید.

اندازه عینک آفتابی

اکنون که ایده ای از بهترین شکل عینک آفتابی دارید که برای صورت شما مناسب است، بیایید در مورد اندازه صحبت کنیم. عینک آفتابی جالبی که انتخاب می‌کنید باید متناسب با اندازه ویژگی‌هایتان باشد، زیرا نمی‌خواهید چهره‌تان را تحت تأثیر قرار دهد. به عنوان مثال، اگر صورت مستطیلی دارید، هرچه ویژگی‌های شما بزرگ‌تر باشد، قاب بزرگ‌تر می‌شود و می‌تواند از شقیقه‌های شما امتداد یابد. از طرف دیگر، اگر صورت بیضی یا قلبی با ویژگی های کوچکتر دارید، مدل هایی با فریم سبک تر انتخاب کنید یا اگر ویژگی های دراماتیک تری دارید، با فریم ضخیم تر عالی به نظر می رسید.

بهترین برند عینک آفتابی

مارک عینک آفتابی خوب اگر منظور خرید از برند اصلی باشد کاملا شخصی است. تا حدودی همه برندها اگر اورجینال باشند کیفیتی مشابه دارند برای حفاظت از چشم. ولی بعضی از مارکها مثلا به وزن توجه می‌کنند مثل ایس‌برلین. یا مارک آلمانی که حد کمال پرستیژ را روی صورت خریدار نمایان می‌کند و مشتریهای خاص خود را دارد ،مارک مایباخ. بهترین مارک عینک آفتابی ایتالیایی کدام است. اصلا کدام برند عینک در دنیا بهترین است؟ خوب ما در قسمت برندهای روز منو بالای وبسایت شیکواستایل تک به تک مارکها را  بررسی کردیم و شما را با تاریخچه هر برند و مزایای آن را شرح داده‌ایم. هر سوالی هم در مورد این مارکها داشته باشید کافی است با پشتیبان آنلاین ما سوال بپرسید.

 

جمع بندی برای انتخاب بهترین عینک آفتابی

عینک آفتابی از چشمان شما در برابر آسیب های طولانی مدت ناشی از اشعه های مضر فرابنفش محافظت می کند. روی صورت قرار میگیرد و به جز چشم، قیافه شما را بسیار تغییر خواهد داد و منحصر به فرد می‌کند. بله این کارکرد عینک آفتابی است اما فراموش نکنید تمام توضیحات بالا برای انتخاب بهتر شما است. مهم است که عینک منتخب شما اولا در مقابل نور دید شما را بهتر کند.
چشم در آرامش باشد و ابدا فشاری را حس نکنید در غیر این صورت نوع عدسی یا رنگ آن را تعویض کنید. شکل صورت و انطباق آن را با صورت خود حتما در نظر بگیرید. به جنس فریم و میزان مقاومت آن در برابر ضربه توجه کنید. و در نهایت بعد از در نظر گرفتن همه این نکات رنگ عینک را با رنگ پوست و لباس‌های خود امتحان کنید تا بهترین عینک آفتابی را از هر نظر خریده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =