عینک آفتابی

عینک آفتابی پلاریزه

انتخاب عینک آفتابی پلاریزه

پلاریزه یعنی چه و چرا استفاده کنیم ؟ مزایای عینک آفتابی پلاریزه در مقابل عینک آفتابی غیر پلاریزه چیست؟ آیا لنزهای غیر پلاریزه واقعا از چشمان شما محافظت می کنند؟ اینها انواع سوالاتی است که همه ما قبل از استفاده از یک جفت آفتابی جدید یا زمانی که در حال انتخاب لنزهای جایگزین برای عینک آفتابی مورد علاقه خود هستیم از خود میپرسیم. ما به همه نکات مهم پلاریزه اشاره می‌کنیم …
البته بعد از خواندن مطلب با رفتن به فروشگاه عینک مورد نیاز خود را پیدا خواهید کرد.(خرید عینک آفتابی)

لنز پلاریزه چیست؟

عدسی پلاریزه لنزی است برای کاهش شدت نوری که حاصل بازتابش از سطوح است. یک پوشش پلاریزه را در قسمت بیرونی عدسی تعبیه می‌کنند. که با استفاده از یک فرآیند شیمیایی بسیار حساس درست می شود تا به فیلتر کردن نور کمک کند. مولکول‌های شیمیایی در این پوشش به‌گونه‌ای عمل می‌کنند که به طور فعال بخشی از نوری را که به داخل و از عدسی عبور می‌کند، مسدود می‌کنند.

برای عینک آفتابی، این بدان معنی است که آنها نور محیط را فیلتر می کنند و همچنین تابش مستقیم را خنثی می کنند. از نظر فنی، چیزی که اتفاق می‌افتد این است که فیلتر روزنه‌های عمودی برای نور ایجاد می‌کند، فقط پرتوهای نوری که به صورت عمودی به سمت چشمان شما می‌تابند می‌توانند از آن روزنه‌ها عبور کنند. بنابراین، لنزهای پلاریزه تمام امواج نور افقی، از جمله تابش خیره کننده ایجاد شده در اثر تابش نور از سطوح صاف مانند پنجره، کاپوت ماشین یا تکه ای از یخ را مسدود می کنند. بنابراین، کمتر احتمال دارد که این “بازتابش نور” را احساس کنید که چشم شما را محافظت می‌کنند، به عنوان مثال در هنگام رانندگی، چشمها کمتر تحریک شده و استرس شما کاهش خواهد یافت.

تفاوت بین عینک آفتابی پلاریزه و غیر پلاریزه چیست؟

برای اینکه تفاوت بین لنزهای پلاریزه و غیر پلاریزه را روشن کنیم، باید نگاهی به گزینه غیر پلاریزه بیندازیم. لنزهای غیر پلاریزه، به زبان ساده، فقط از نور محافظت می کنند . آنها حاوی فیلتری نیستند که به آنها اجازه می دهد بازتابش  سطح را از بین ببرند. آن‌ها می‌توانند از چشم‌های شما در برابر نور خورشید و آسیب‌های ناشی از آن محافظت کنند. محافظت UV در هر صورت با پلاریزه متفاوت است . اما همچنان بر خلاف لنزهای پلاریزه ، اجازه عبور تابش نور محیط را می‌دهند.

ممکن است فکر کنید که اگر عدسی پلاریزه نباشد ضرر دارد، اما در واقع هر دو حالت مزایای خود را دارند. بنابراین، قبل از خرید هر گونه لنز جایگزین، اجازه دهید شما را در مورد مزایای عینک آفتابی پلاریزه در مقابل معمولی توضیح دهیم تا بتوانید آگاهانه انتخاب کنید. بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم…

مزایای عینک آفتابی پلاریزه

همانطور که ممکن است تصور کنید، مزایای عینک دودی پلاریزه زیاد است. آنها فشار چشم را کاهش می دهند، وضوح دید را افزایش می دهند و بازتاب مستقیم را از بین می برند، که به این معنی است که چشم ها بسیار راحت تر هستند. اگرچه پلاریزاسیون، به عنوان یک مزیت، خرید یک عینک دودی را کمی گران‌تر می‌کند، اما نوع محافظتش مطمئنا ارزش هزینه بیشتر را دارد. به خصوص وقتی مزایای ملموس زیادی وجود دارد. وقتی صحبت از سلامت قرنیه، کیفیت بینایی و همچنین کاهش استرسی که بر عضلات حساس چشم خود وارد وارد می‌شود پس ارزش دارد.

مزایای عینک آفتابی پلاریزه

مزایای عینک دودی پلاریزه

بازتابش نور فعالیتهایی مثل رانندگی را در بسیاری از موارد ایمن تر کند. و نوری که نابهنگام به طرف چشم  منعکس شده مثلاً از  شیشه جلو یا سپر دیگر دیدتان کور نخواهد شد. با این حال، مواقعی وجود دارد که ممکن است استفاده از عینک بدون پلاریزه مفیدتر باشد.

مزایای لنزهای غیر پلاریزه

برخی از مزایای عینک آفتابی غیر پلاریزه وجود دارد که ارزش آن را دارد که قبل از انتخاب لنز جدید خود، آن ها را بررسی کنید. به عنوان مثال، لنزهای غیر پلاریزه معمولی گاهی اوقات می توانند کمی مقاومتر عدسی پلاریزه باشند.

عینک‌های آفتابی بدون پلاریزه ممکن است رنگ‌های سفید را واقعی تر نشان دهند. به عنوان یک مزیت مرتبط، مشاهده صفحه نمایش LCD با این نوع لنز آسان تر است. لنزهای پلاریزه روی تصویر LCD‌ هایی، مانند کنترل‌های داشبورد خودرو، صفحه نمایش تلفن همراه، ساعت LCD و همچنین اطلاعات نمایش داده شده در دستگاه  ATM اثر می‌گذارد. برای مثال خلبان ها از عینک آفتابی پلاریزه استفاده نمی کنند زیرا باعث می شود امکانات هدایت هواپیما تیره‌تر به نظر برسند. به این معنی که در این موارد عدسی غیر پلاریزه عملکرد بهتری دارد.

همچنین شرایطی وجود دارد که در آن انعکاس نور بیشتر ممکن است یک مزیت باشد و لنزهای غیر پلاریزه را گزینه بهتری کنند. هنگام رانندگی، اگر شرایط یخبندان باشد، این عدسی برای دیدن تکه‌های یخ در جاده بهتر است (اگر اسکی هم می‌کنید این موضوع صدق می‌کند) – زیرا لنزهای پلاریزه شدت تابش را کاهش می‌دهند و تشخیص یخ را سخت‌تر می‌کنند.

آیا لنزهای غیر پلاریزه از چشمان شما محافظت می کنند؟

برای پاسخ داد باید کمی این دو خاصیت و مزایای آن را از هم تفکیک کنیم. اما، در حقیقت، هم لنزهای پلاریزه و هم لنزهای غیرپلاریزه از چشمان شما محافظت می کنند. مهم این است برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم باشند. سوال اصلی در اینجا این است که آیا آنها از چشمان شما در برابر پرتوهای فرابنفش محافظت می کنند. لنزهای پلاریزه و لنزهای غیر پلاریزه، در صورتی که بر روی آنها برچسب “فیلتر کننده اشعه ماوراء بنفش” باشد در برابر اشعه ایمن هستند. اگر آنها این خاصیت را نداشته باشند زیاد مهم نیست پلاریزه باشند یا خیر. آنها از چشم شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت نمی کنند.

لنزهای پلاریزه و لنزهای غیر پلاریزه عینک آفتابی

لنزهای پلاریزه و لنزهای غیر پلاریزه عینک دودی

همه عدسی‌های شیکواستایل محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را ارائه می دهند.

بنابراین، کدام نوع لنز بهتر است؟

عینک آفتابی پلاریزه در مقایسه با عینک معمولی انتخاب دشواری است. هر دو عینک آفتابی پلاریزه و معمولی جای خود را در دنیای آفتابی ما دارند! این واقعاً به نیازهای خود شما بستگی دارد. اینکه شما از چه چیزی محافظت می‌کنید و کجا. به عنوان مثال، اگر به فکر استفاده از عینک آفتابی هنگام انجام ورزش های آبی هستید. لنزهای پلاریزه برای مقابله با تابش ناشی از برخورد نور منکسر شده به آب، بهترین انتخاب است. اگر به اسکی می روید و نیاز دارید که زمین و لکه های یخی را خوب ببینید، شاید عینک های غیر پلاریزه بهترین باشند.

هرانتخابی داشته باشید، مطمئن شوید که بهترین لنز با کیفیت را که می توانید انتخاب کنید. فروشگاه عینک آفتابی شیکو استایل هر دو را ارائه می‌دهد و با بالاترین کیفیت ممکن.

اگر می‌خواهید عینک آفتابی مناسب بزنید حتما این مطلب به شما کمک خواهد کرد. برای اینکه بیشتر بدانید از انواع عینک آفتابی , عدسی عینک آفتابی و بهترین عینک آفتابی کافی است سری به صفحات آنها بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 18 =